top of page

Klicperovy divadelní dny 2020 (přehlídka se nekonala)

Porota:

Program:

 

Pátek 17. dubna od 19,00 hod. Slavnostní zahájení přehlídky

Řeči

Autor: Neil Simon, překlad: Alexander Jerrie

Uvede: Dobřichovická divadelní společnost

Režie: Petr Říha

 

Komedie, kterou její autor napsal v devadesátých letech v New Yorku, se odehrává v krásné vile náměstka newyorského starosty na večírku k 10. výročí svatby. Sjíždějí se hosté, přátelé a společenská smetánka. Místo veselého mejdanu se však snaží vyřešit řadu problémů a zvládnout nenadálou situaci, ve které se ne vlastní vinou ocitli. (125 minut + přestávka)

 

Sobota 18. dubna od 14,00 hod.

Kytice

Autor: Karel Jaromír Erben, dramatizace Helena Kmochová

Uvede: Divadelní spolek Uhlíř, Uhlířské Janovice

Režie: Helena Kmochová a Miroslav Forster

 

Kytice je stěžejní dílo Karla Jaromíra Erbena. Jedná se o sbírku inspirovaných lidovou slovesností poukazující na hodnotu mezilidských vztahů a problém viny a trestu. Hlavní roli hrají ženy, povětšinou matky, protože podle Erbena je nejzákladnějším lidským vztahem pouto mezi matkou a dítětem. Konflikty v lidském životě pak vznikají především narušením těchto základních vztahů a zákonů mezi nimi. V tomto představení uvidíte šest Balad. Kytice, Svatební košile, Štědrý den, Dceřina Kletba, Vodník a Zlatý kolovrat. (80 minut)

 

 

od 19,30 hod.

Poprask na Laguně

Autor: Carlo Goldoni,  překlad: Jaroslav Pokorný

Uvede: Divadelní spolek Lázně Toušeň

Režie: Dušan Muller

 

Slavná klasická komedie ze slunné Itálie plná temperamentu, rvaček, praček, hádek, rozchodů a usmiřování. V malém městečku Chiozza nedaleko Benátek čekají ženy dvou rodů na návrat mužů - rybářů z moře. Sestra patrona Toniho Lucietta vyhlíží svého milého Titta Nane. Na toho si však myslí i Checca, sestra paní Libery, ženy patrona Fortunata. Orsetta, druhá sestra paní Libery, čeká na Beppa, bratra patrona Toniho. Na Toniho čeká jeho manželka paní Pasqua… Zprvu poklidná rozmluva žen se brzy mění v temperamentní hádku. 90 minut + přestávka

 

 

 

Neděle 19. dubna 10,00 hod.

Alenčiny Rošády

adaptace knížky Lewise Carrolla Alenka za zrcadlem

Uvede: DIPONA Louňovice

Dramatizace: Karel Červenka

Režie a výprava: Josef Pšenička

 

Příběh malé Alenky, která se při řešení šachového úkolu dostala do světa „za zrcadlem“. Vše co potkává je díky dětské fantazii obráceně a Alenka se stává královnou. (55 minut)

 

 

 

od 15,00 hod.

Amant

Autor: Pavel Němec

Ochotnický spolek ŽUMPA Nučice

Režie: Jakub Pilař

Jak si s dotěrným amantem poradí dívka Káťa a její přítel Radek? Bude se to její mamince líbit? Zatkne někoho místní policista? A co na to všechno svérázná tetička Emilka? Situace střídá situaci a mladý páreček bude mít plné ruce práce zachránit to, co si sám vymyslel. (60 minut)

 

od 19,00 hod.

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ PŘEHLÍDKY


Informace: kic.sadska@email.cz, Tel. 603 89 13 04, vstupenky Palackého nám. 257, Sadská

https://www.kic-sadska.cz/ 

bottom of page