top of page

Klicperovy divadelní dny 2024 

Program ke stažení

Porota:

PhDr. Milan Strotzer

Mgr. Karel Tomas

Petr Svoboda

Program:

 

Čtvrtek 11.4. od 19,30 hod.

Slavnostní zahájení přehlídky

Jak se nezbláznit

Jílovští ochotníci

Autor: Kateřina Pokorná

Režie: Pavlína Staňková

Kabaretně laděná hra z různých etap partnerského soužití. Jiřina Studená je věhlasná psycholožka, která vám na několika krátkých ukázkách předvede, jak funguje mezilidská komunikace. Je to prostě obdivuhodná žena - to si tedy myslí hlavně organizátor přednášky Richard. Je jí zcela okouzlen a ona ví, na kterou strunku kdy zahrát... nebo je to jinak?

 

 

Pátek 12. dubna od 19,30 hod.

Námluvy a Výročí

DOS Jirny

Režie a úprava textu: Petr Hudský

Dvě humorné jednoaktové hry inspirované A. P. Čechovem. Námluvy: Když se nápadník a jeho vyvolená začnou malicherně dohadovat, velmi snadno se z námluv stane bláznivá fraška. Výročí: Úspěšně balamutit správní radu banky se řediteli a jeho podřízenému daří celá léta. Všechno ale zkomplikuje ředitelova upovídaná manželka a urputná klientka, která vlastně ani klientkou není.

Sobota 13.4. od 10,00

Sborovna

DS Mošna Vraňany

Autor: Jaromír Břehový

Režie: Martin Chmelík

Komedie tak trochu o dětech, bez dětí a rozhodně ne pro děti. K dětem se cesta hledat musí! Říká Iva - jedna z učitelek v senior sborovně odborného řeznického učiliště. Někdy je to ale zatraceně těžké. Žáci jsou nezvladatelní a zájem o studium nemají. V učitelském sboru vládne cynismus a ředitel je flegmatik. Snad je spoleh aspoň na školníka. Nebo ne?

Sobota 13.4. od 14,00

Canterburská povídka aneb Četli jste to?

DS Uhlíř Ulířské Janovice

Autor: Geoffrey Chaucer

Úprava textu: Helena Kmochová

Režie: Helena Kmochová

Když jste v divadle, je dobré se občerstvit. Když cestujete, o to víc je dobré se občerstvit. A kde jinde než v hospodě a ještě když k tomu hraje kapela! Hospoda je místo, kde se po staletí setkávali všichni se všemi a vyprávěli příběhy, historky, drby a vtipy. A divadlo je na tom velmi podobně. Na divadelním setkání na cestě do Canterbury vyslechneme příběh hrubšího zrna a o to jemnější hudbu kapely Melissa. Doražte pěšky či koňmo, dříve či později, hospodské dveře a divadelní opona budou vám otevřeny!

Sobota 13.4. cca od 19,30

Není důvod umírat

DS Klicpera Sadská

Autor: Michael A. "Sasha" Miller

Překlad: Marie Hammerová

Režie: Jan Pleskač

Komediální thriller plný překvapení, emocí a bublinek. Scénárista Tom prožívá tvůrčí krizi a manželka Klára mu svým sarkasmem zrovna nepomáhá. Ke všemu ho tajně podvádí s jeho kamarádem Albertem. Jednoho dne Tom dostane nápad na parádní thriller o nevěře. Námět je prostý: Muž zjistí, že ho žena podvádí a pozve k nim domů jejího milence na večeři, aby je oba zavraždil. Je to náhoda?

Neděle 14.4. od 10,00

Sexem ke štěstí

DS Sokol Mšeno

Autor: Jakub Zindulka

Režie: Václav Novák

Máte partnerské problémy? Vadne váš intimní vztah? Obraťte se na sexuální koučku! Tento netradiční recept zkouší i stárnoucí Norbert, kterému neklape intimní život s manželkou Hedvikou. Zkušená sexkoučka Stella se mu snaží ze všech sil pomoci, sama má ovšem citové problémy s vlastním partnerem Robertem. A tak se terapeutická sezení stále více vymykají kontrole. P. S. Přestože v představení zaznívají pouze odborné zdravotnické výrazy, doporučujeme jej mládeži až od 15 let.

Neděle 16.4. 15,00

Píseček

OS ŽUMPA Nučice

Autor: Kazimír Lupinec a Co.

Režie: Jakub Pilař

Jednoaktová komediální bábovička. Nezvládáte výchovu svých dětí? Uklidníme vás vědomím, že v tom nejste sami. Zkušení rodiče si z modelových situací odnesou kromě užitečného know-how i odbornou psychologickou vzpruhu. Připravující se rodiče dostanou šanci ujasnit si, zda by nestačilo pořídit si domácího mazlíčka. Ostatním nabízíme střet civilizací, násilí a závěrečnou katarzi - a to všechno na písečku...

Neděle 18,30 - VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ PŘEHLÍDKY, PŘEDÁNÍ CEN A ZAKONČENÍ


Informace: kic.sadska@email.cz, Tel. 603 89 13 04, vstupenky Palackého nám. 257, Sadská

https://www.kic-sadska.cz/ 

bottom of page