Aktuálně hrajeme

Většinu aktuálně nastudovaných představení nabízíme i jako výjezdová. V případě zájmu kontaktujte jednatele, nebo využijte náš kontaktní formulář. Rádi k Vám přijedeme

 

Termíny představení:

21.11.2019  Poděbrady

Kachna na pomerančích

Hugh Preston, moderátor BBC, obklopen četnými milenkami, vede poklidný manželský život. Jednoho pátečního večera, po partii šachu, své ženě Liz sdělí, že ví o jejím milenci. Liz je zaskočena a přizná svému muži vztah s burzovním makléřem jménem John Brownlow i to, že se s ním v neděli ráno chystala odjet do Itálie. Hugh své ženě nabídne, že vezme veškerou vinu manželské krize na sebe a nechá se nachytat in flagranti se svoji sekretářkou. Současně ji požádá, aby na víkend pozvala svého milence a vyřešili tak společně otázky rozvodu. Ona tuto velkorysou nabídku pokládá za zcela nevhodnou, ale když jí Hugh přizná, že na ni políčil past a že ve skutečnosti o jejím vztahu s Johnem nic nevěděl, rozhořčena souhlasí a doufá, že Hughovi ukáže, oč je její milenec lepší, než on. 

A tak se Liz, Hugh, John, přitažlivá sekretářka, svérázná hospodyně a jedna vzdorovitá kachna ocitnou na víkendové šachovnici obratného hráče snažícího se dobýt zpět svou královnu. Excelentní a chytrá bulvární komedie s velkým úspěchem mnohokrát přeložená, zfilmovaná a hraná  v divadlech doslova po celém světě.

Jak čert vyletěl z kůže

Generál Rapl a král Dupidupus připravují vojnu se sousedním královstvím. A náramně by se jim hodila čertovská kůže, o které švec Klabánek tvrdí, že má kouzelnou moc. Kam šlápnou boty z takové kůže, sedm let tráva neroste. A buben, tou kůží potažený, zažene každého protivníka. Zatím ale má z kousíčku  té kouzelné kůže spravené boty jenom kořenářka Jojdálková. Boty netlačí a šlapou skoro samy.Však to kořenářka potřebuje. V Pekle  je zatím živo. Čerti připravují velkou slávu. Čertovská babice Hromnice se bude vdávat a Velká kniha osudu jí za ženicha  určila mladého čertiska Kudrnáče. Ten ale tráví  každou chvilku raději  mezi muškáty chaloupky a zamilovaně  pokukuje po ševcovic  Madlence. Protože ani v pohádce není nic jednoduché, je to právě on, kdo o  svůj kožich přijde.Nakonec vše dobře dopadne. Každý dostane, co mu patří. Kudrnáč Madlenku, Hromnice čerta Štětína a král s generálem místo v pekelném kotli.

Termíny představení:

30.11.2019 v 15,00  Kino Sadská

Hrobka s vyhlídkou

Děj se odehrává v prostředí pro detektivní příběh jako stvořeném: typicky anglický, staromilsky ponurý dům se spletí tajných chodeb, vchodů a zákoutí, krb, masivní nábytek a těžké závěsy, za okny se ve všudypřítomné mlze utápí zpustlá zahrada. Vše dokonale izolováno od vnějšího světa. Starý pan Tomb zemřel a zanechal po sobě 7 miliónů liber. Podle závěti mají být 3 milióny rozděleny mezi jeho šest dětí, právního zástupce, hospodyni a ošetřovatelku. Zbytek odkázal jakési spisovatelce slečně Ashové. Rodinka Tombových je velmi svérázná (od travičky Dory se sbírkou mrtvol na zahradě až po „vlkodlaka“ ve sklepě) a jeden na druhého nevraží. Vidina dědictví vztahy ještě vyhrocuje. Věci se navíc komplikují: tři milióny padly na dědickou daň, zbylé čtyři nejsou k nalezení, slečna Ashová není slečna Ashová a kromě toho každou chvíli je někdo z pozůstalých zavražděn. Na konci celé šarády zůstávají naživu dvě relativně nevinné osoby, jenže…

Třetí do páru

Svižná a vtipná jednoaktovka o tom, co se stane, když si váš nejlepší kamarád spolubydlící najde ženskou...

Termíny představení:

Připravujeme na podzim 2019

Dovolená paní Josephy

Josépha, padesátiletá, prostá žena z lidu , přijme místo hospodyně u mladého manželského páru Valentina a Caroline. Valentin je zámožný obchodník, který má před sebou i zářivou politickou budoucnost – co nevidět bude poslancem v parlamentu. Jeho morálka ovšem není bez poskvrny – zpronevěřit cizí peníze pro něj není problém. Jeho hezká žena Caroline prožívá nervovou krizi a je na pokraji zhroucení, protože ví, že manžel je defraudant a navíc je jí notoricky nevěrný. 
    Josépha mluví „jak jí zobák narost“, bez obalu každému řekne, co si o něm myslí. Stále s sebou tahá svůj naučný slovník, ve kterém vyhledává slova, kterým nerozumí, a staré lehátko, které záplatuje, protože jak říká: "Při tom se mi dobře přemejšlí." Do tohoto měšťáckého bytu bez fantazie vnáší její příchod značný rozruch. 

 

KONTAKT

Divadelní spolek Klicpera Sadská

Palackého nám. 257

289 12  Sadská

IČO 06665951

Doručovací adresa:

Jan Pleskač

Dr. Sokola 1030

289 12  Sadská

© 2023 by On The Stage. Proudly powered by Wix.com

  • Grey Facebook Icon